Ceremonia rozdania Oscarów.

Ceremonia rozdania Oscarów już za niedługo, a dokładnie 24. 02. Jest to już 85 uroczystość, odbędzie się ona w DOLBY THEATRE w HOLLYWOOD&HIGHLAND CENTER.

Może przedstawię skrótowo jeden z nominowanych filmów Lincoln, którego premiera odbyła się 1 lutego. Scenariusz Toney’ego Kushnera, który Został nominowany za scenariusz adoptowany. Reżyseria Stevena Spieberga. Film uzyskał w sumie 12 nominacji do Oscara. Za najlepszy film i reżyserię. Dla aktora pierwszoplanowego Daniela Day-Lewisa. Dla aktora drugoplanowego Tommy’iego Lee Jonesa. Dla aktorki drugoplanowej Sally Field. Za najlepszą muzykę oryginalną dla Johna Williamsa, najlepszej scenografii dla Jima Ericksona i Ricka Cartera. Za najlepsze kostiumy dla Joanny Johnston. Dla naszego rodaka Janusza Kamińskiego za najlepsze zdjęcia. Za najlepszy dźwięk dla Andy’iego Nelsona, Gary’iego Rydstroma, Rona Judkinsa i najlepszy montaż dla Michaela Kahna.

Nie zapomnijmy, że każda produkcja składa się z wkładu wielu osób niezauważanych na planie, a zadbanie o dopracowanie, utrzymanie poziomu i najdrobniejsze szczegóły przez reżysera, zebranie najlepszej obsady i specjalistów przez Spielberga to majstersztyk.