Czyj to numer? Kto dzwonił?

W internecie znaleźć można sporo serwisów oferujących możliwość sprawdzenia numeru telefonu. Można wpisać w wyszukiwarce dany numer i uzyskać o nim komentarze internautów oraz poznać ocenę danego numeru. Dlaczego takie serwisy powstają? Po co one są? Jakie plusy wynikają z ich używania?

W dzisiejszym świecie mamy w swojej książce telefonicznej praktycznie wszystkich z kim utrzymujemy kontakt. Większość dzwoniących telefonów z nieznanego nam numeru to telemarketerzy, oferty banków, oferty pokazów i inne. Najprostszym rozwiązaniem byłoby całkowite ignorowanie nieznanych numerów, ale nie zawsze tak możemy zrobić. Często czekamy na przykład na kuriera, kontakt ze sklepu internetowego czy telefon od znajomego, który może zadzwonić z obcego telefonu. Jak więc odizolować niechciane numery od tych numerów, które chcemy odebrać? Właśnie za pośrednictwem takich serwisów.

Uwaga jednak na pułapki. Znacząca większość takich serwisów nie działa poprawnie. Została stworzona tylko po to, aby nabijać dla właściciela odświeżenia, które przekładają się na wyświetlenia reklamy. Nie dbają ani o poprawność zawartych tam informacji ani o właściwą ocenę nieznanego numeru. Osobiście testowałem wiele takich serwisów i mogę polecić tylko jeden: serwis https://ktoto.info gdyż tylko tam znaleźć mogę najbardziej aktualne i prawdziwe informacje o nieznanych numerach telefonów.

A jak to konkretnie działa? Bardzo prosto. Można wpisać numer w wyszukiwarce na powyższej stronie bądź też wpisać w wyszukiwarce bezpośrednio numer w postaci linku (ostatni telemarketerzy):

Podobnie jest z zagranicznymi numerami. Dla przykładu bardzo groźny francuski numer telefonu to 0981662153 i na ten numer we Francji należy uważać!