Deszczownica w łazience

Na rynku bezustannie wchodzą nowości, które za jakiś czas staną się standardem tym razem w naszych łazienkach. Kąpiel pod prysznicem może być o wiele przyjemniejsza przy użyciu deszczownicy. Czym ona jest? Jest to element prysznica, który różni się rozprowadzeniem wody. Są one bardzo efektowne w wyglądzie, mogą być zaopatrzone w programy podświetlania wody. Można je montować klasycznie, w miejscu słuchawki lub zamontować w suficie podwieszanym.

Co trzeba wiedzieć o deszczownicach przed montażem?

Deszczownie bo i tak ją nazywają można umieścić w praktycznie każdym prysznicu. Najłatwiejszym i możliwym dla każdej łazienki rozwiązaniem jest głowica prysznicowa, którą można przymocować do drążka lub panela prysznicowego i połączyć elastycznym wężem z baterią.

Można zamontować także deszczownicę, której głowica prysznicowa jest przymocowana do ściany lub sufitu. Jako jedyna część widoczna, (w przypadku ściany także uchwyt) ponieważ połączenia będą ukryte przez montaż podtynkowy. Posiada ona sztywną rurę zamiast węża, która przy okazji staje się jej uchwytem. Jeśli chodzi o wspomniane deszczownice sufitowe, decyzję o jej umieszczeniu należy dostosować do instalacji wodnej. Zaplanowania odpowiedniej przestrzeni doprowadzenia jej między stropem a sufitem podwieszanym.

Jaką deszczownicę wybrać?

Zależnie od wyboru sposobu montażu, można ją kupić w zestawie z baterią bądź panelem prysznicowym lub osobno. Jednak wybierając dany sposób należy dostosować do niego resztę, czyli decydując się na deszczownice podtynkową, należy dokupić baterię podtynkową z przełącznikiem strumienia wody. Kupując je od tego samego producenta można mieć pewność, że będą one ze sobą współgrać. Ich wybór na rynku jest duży, pozwala na dopasowanie jej modelu do powierzchni prysznica. Czyli zależnie od wymiarów kabiny, przy większej kabinie można pozwolić sobie na deszczownicę o dużej średnicy ( mogą osiągać nawet 60 cm). Dopasowując deszczownicę do przestrzeni kabiny, można uzyskać nawet taką, która nie przekracza 20 cm. Można je kupić w przeróżnych geometrycznych kształtach oraz różnym spływaniu wody. Zwiększając jej uniwersalność, najlepiej wybrać deszczownice z regulacją strumienia wody.