Jakie firany do kuchni?

W każdym domu kuchnia jest pomieszczeniem wyjątkowym, i to nie tylko ze względu na to że spożywamy w niej posiłki całą rodziną, dlatego też firany w kuchni też muszą być wyjątkowe.

Oprócz spożywania posiłków, w kuchni bardzo często dochodzi do spotkań z rodziną, znajomym, przyjaciółką. To właśnie w niej bardzo często rozkoszujemy się poranną kawą, spędzamy czas na rozmowach i ploteczkach. W wielu domach, to właśnie kuchnia jest tym pomieszczeniem centralnym, dlatego też wybór firan nie powinien być przypadkowy. Musi on być dopełnieniem stylu naszej kuchni.

Wybierając firanę możemy skorzystać z gotowców. Każdy sklep z firanami oferuje takie firany gotowe, które wystarczy tylko zawiesić. Jednak możemy również sami uszyć firanę, i choć jest to pewne wyzwanie, to gdy nam się uda, satysfakcja będzie ogromna. Jeżeli, mamy maszynę do szycia, to naprawdę warto spróbować, tym bardziej, że do kuchni raczej stosuje się firany krótkie, więc nie będzie aż tak dużo pracy.

Pamiętajmy, że firany w kuchni mają być dopełnieniem nie tylko stylu kuchni ale również charakteru i stylu pani domu. Prawdziwa gosposia, która w kuchni spędza dużo czasu, gotuje, piecze, robi przetwory na pewno z chęcią zawiesi firanki w warzywa czy czajniczki. Natomiast pani domu, dla której kuchnia to przede wszystkim miejsce spotkań na kawie z przyjaciółkami, na pewno z chęcią zawiesi stylowo poupinaną firanę nowoczesną. Przykład takiej firany widzimy na zdjęciu poniżej.