Meble na wymiar czy ze sklepu?

Przy wyborze mebli do mieszkania czy domu kierujemy się różnymi aspektami aby wybrać te które najlepiej sprawdzą się w swojej roli. Bardzo często decyduje cena ale również styl, kolorystyka itp. Coraz częściej jednak zamawiamy meble budowane na zamówienie i dla tego kiedy ja kupowałem meble, przyjrzałem się właśnie ofertą takich mebli.

Najpierw objechałem wszystkie salony meblowe w mieście w poszukiwaniu ładnego zestawu, który będzie mi się najbardziej podobał. Szukałem głównie mebli kuchennych. Oczywistym problemem jest to, że nie można dopasować takich mebli idealnie ponieważ zawsze zostanie parę centymetrów z którejś strony. Kiedy podjąłem już decyzję, postanowiłem skontaktować się z kilkoma firmami produkującymi meble na zamówienie. Na spotkaniu przedstawiłem dokładnie o co mi chodzi i pokazałem meble dokładnie takie jakie chcę mieć, ale dopasowane do do odpowiednich pomieszczeń. Po spotkaniu otrzymałem komplet informacji i wycenę.

Jakie były różnice?

Na spotkaniach z projektantami mebli dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Meble, które mi się podobały pochodziły z dużego popularnego sklepu meblowego ponieważ tylko tam znalazłem interesujące mnie kolory. Co ciekawe, dowiedziałem się, że nie można przebić ich mebli cenowo ponieważ stolarze zajmujący się budową mebli na zamówienie bardzo często już materiał kupują po wyższej cenie niż gotowe meble w tym salonie. Jeszcze jedną ciekawą informacją jest to, że podobno meble w tych sklepie są produkowane pod kątem Norweskich domów. Tam domy są zawsze wyłożone re-gipsami, co powoduje, że nie ma rur na ścianach. Szuflady w takich meblach dosuwają się do końca szafek. Z tego powodu, jeżeli ktoś chce ukryć za takimi meblami rury, po prostu się nie da.

Projektanci mebli natomiast oferują materiały wysokiej jakości i oczywiście dopasowanie mebli do ścian. Co za tym idzie, jeżeli są rury, można je ukryć, jeżeli ich nie ma, można zastosować szuflady dosuwane do końca. Kilku producentów zaproponowało mi również dodatkowo meble łazienkowe budowane na zamówienie. Ja zdecydowałem się na meble kuchenne na wymiar Wrocław, firma oferuje meble na terenie miasta i okolicach.

Myślę, że wszystko zależy od ceny, fantazji i celu. Jedni wybiorą meble z salonu, drudzy natomiast, meble na zamówienie.