Nowoczesne siedzenia

W tym poście akurat nie mam zamiaru podawać przepisu na stworzenie czegoś z niczego. Chcę pokazać przykład designu, który ma na celu spełnić podstawowe funkcje. Ma być jak najbardziej użyteczny, powinien mieć skompensowany szereg funkcji, czy czynników, jak podstawowe wygoda, wygląd i koszt i dodatkowe zależne od producenta.

Teraz modny i nakazany designerowi jest aspekt ochrony środowiska. Czyli zaleca się tworzenie przedmiotów, z materiałów recyklingowych, lub mniejszym zużyciu innych, ze względu na mieszkanie w mieście przy małych metrażach, fajnie by było jakby zajmował mało miejsca, lub posiadał kilka funkcji jednocześnie.

Tutaj mam bardzo fajne rozwiązanie, nadające się do salonu, czy pokoju nastolatka.

Jest to siedzisko, dobrze gdyby było z czegoś lekkiego typu styropian, przez co łatwiej go przenieść. Jest to siedzisko, które można złożyć. Ważne było w tym przypadku wyważenie proporcji, by użytkownikowi było wygodnie, a fotel trzymał się podłoża, nie wiem jak jest w zastosowaniu, ale wygląda to nowocześnie, przydatne w wielu przypadkach, zajmuje minimum miejsca, można złożyć takie dwa i wsunąć pod, np. stolik.