Ściany korkowe

Okładzina ścienna jaką jest boazeria korkowa łączy w sobie zalety korka naturalnego wraz z interesującym wzornictwem. Ściany korkowe mogą być udostępniane zarówno w tradycyjnych wzorach, jak i tych poddanych specjalnej obróbce dla uzyskania wyjątkowego efektu wizualnego. Są świetnym materiałem do wykańczania wnętrz. Bez względu na wzór korka, wykonana z tego materiału boazeria ociepli ścianę, ochroni jej powierzchnię przed zabrudzeniem i wprowadzi do Twojego domu zdrowy mikroklimat.

Najczęściej mają grubość 3mm oraz wymiary 60×30 cm. Każda płytka korka ściennego jest podobnie wykonana. Dolną warstwą każdej płytki jest rdzeń będący aglomeratem korkowym. Jest to substancja na bazie zmielonego i utwardzonego korka o gęstości 250kg/m3.

Wierzchnią warstwę stanowi korek dekoracyjny tzw. aplikacja korka ściennego. Dzięki tej aplikacji otrzymuje się różne wzory korków ściennych. Następnie na każdą płytkę nakłada się warstewkę wosku, która sprawia, że płytka jest odporna na zabrudzenia i całkowicie odporna na wilgoć.

Są nie tylko ciekawą dekoracją pomieszczeń, ale izolują też akustycznie i termicznie. Ponadto korek chroni powierzchnię ścian przed zabrudzeniem w miejscach intensywnego ruchu, jak przedsionki i korytarze. Korek na ścianę oferowany jest w formie płytek klejonych bezpośrednio do powierzchni. Paleta wzorów jest bardzo szeroka; można wybierać między płytkami w kolorze naturalnie brązowym i barwionymi.

Korek ścienny instaluje się w niezwykle łatwy sposób. Przy użyciu kleju kontaktowego klei się je bezpośrednio do podłoża. Materiał łatwo jest dociąć, dopasowując kształt i wielkość płytek do powierzchni ściany. Obdarzeni większą fantazją mogą pokusić się o stworzenie z różnych wzorów własnej kompozycji naściennej. Boazeria korkowa to trwałe rozwiązanie, które będzie Ci służyć przez wiele lat.

Jest to naturalny i ekologiczny produkt, który wprowadza naturalne ciepło do wnętrza. Nadaje mu szczególnego charakteru i poprawia akustykę. Okładzina korkowa: wycisza dźwięki, tłumi hałas. Są naturalne, łatwe w pielęgnacji, ciepłe w dotyku, dekoracyjne. Korek stabilizuje temperaturę oraz wilgoć powietrza, wpływa korzystnie na mikroklimat pomieszczenia. Świetnie sprawdza się w pokoju dziecięcym, salonie, kuchni i przedpokoju.

Na rynku dostępne są płytki z naturalnym fornirem, barwionym tłem jak i barwione w całości. Są łatwe do utrzymania w czystości. Wszelkie zabrudzenia pojawiające się na woskowej lub lakierowanej powierzchni można łatwo usunąć przy użyciu wilgotnej szmatki.

Klejenie korka ściennego:

Klejenie korka ściennego jest czynnością prostą . Każdy może się tego podjąć . Podczas przyklejanie korka naturalnego do ścian możemy dowolnie komponować kilka wzorów korka. Dodatkowa możliwość to że płytka w stosunku do drugiej płytki może być klejona wzdłuż całej krawędzi lub z przesunięciem na tzw. cegiełkę. Innym sposobem możemy przyklejać płytki korka ściennego wykorzystując różne kolory aplikacji – poprzez tworzenie kompozycji kolorystycznych /przyklejając ten sam wzór ale w różnych kolorach/. Pomocny będzie tutaj szablon wykonany z tektury. Korek ścienny przykleja się do ścian/ czasami do sufitów/ przy użyciu specjalnych klejów do korka ściennego.