Zabudowa z profili aluminiowych

Dzięki profilom aluminiowym można szybko i z dobrym efektem zbudować ogród zimowy, który będzie przedłużeniem salonu, garaż, czy nawet kącik dla dzieci. Przy budowaniu wiaty garażowej w tej technologii, jedna ze ścian może być ścianą wspólną z domem. W ten sposób oszczędza się miejsce na podwórku i materiał. Można z niej wykonać dodatkowe przemieszczenie do realizacji pewnych hobby, jeśli najzwyczajniej nie ma na to miejsca w domu.

Zabudowa z profili aluminiowych nie wymaga stawiania fundamentów, przy okazji pozbywając się problemu otrzymywania zezwolenia na budowę. Należy jednak zgłosić chęć postawienia konstrukcji w starostwie powiatu. Do zamocowania konstrukcji wystarczą specjalne kotwy.

Zależnie od funkcji konstrukcji (wiata, altana) przestrzenie między nią mogą być niewypełnione, a w przypadku pomieszczeń gospodarczych przysłonięte. Wiata może okazać się bezpiecznym miejscem do składowania zabawek dziecięcych, czy hulajnogi, rolek lub roweru. Pełnić bezpieczną przestrzeń zabaw dla dzieci.

Wiata garażowa postawiona z aluminiowych profili może zastąpić budowę murowanego, czy drewnianego garażu, który wymaga większej powierzchni działki. Dodatkowo okazuje się droższe i pochłania o wiele więcej czasu. Przy użyciu blachy może pozbywa się tych problemów, ale efekt takiej konstrukcji jest nieestetyczny.