Dalsza część krótkiej opowieści o Libeskindzie

Daniel Libeskind Urodził się 12 maja 1946 roku w Łodzi, którą bardzo mile dzisiaj wspomina. Był ambasadorem Łodzi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Pochodzi z rodziny polskich Żydów. Z Polski Libeskind w wieku 11 lat wyemigrował do izreela, do Tel Awiwu (w 1957), następnie do Nowego Jorku, w 1965 roku uzyskał obywatelstwo amerykańskie. Nadal Potrafi rozmawiać w języku polskim. Był wykładowcą wielu uczelniach amerykańskich i niemieckich. Wykłada na Uniwersytecie Toronto. Architektura Libeskinda jest zaliczana do dekonstruktywizmu.

(Freedom Tower – Wieża Wolności):

Jeden z czterech wieżowców w Nowym Jorku, będący częścią nowego kompleksu aktualnie będącego w budowie, który powstaje w miejscu zniszczonych biurowców WTC zaraz obok wspomnianych fontann. Jego budowa ma zostać ukończona pod koniec(4 kwartał) 2013 roku. Wysokość wieży wyniesie 541 metrów, czyli 1776 stóp, które symbolicznie oznaczają datę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Pozostałe trzy budynki wieżowce WTC, mają zostać ukończone do 2015 roku. Obecny wygląd drapacza chmur jest wynikiem współpracy Daniela Libeskinda, Davida Childsa oraz firmy architektonicznej Skidmore, Owings and Merrill. Wieża będzie miała 105 pięter i 240 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.