Love Is the Devil. Szkic do portretu Francisa Bacona.

love is devil 1Love Is the Devil. Szkic do portretu Francisa Bacona. jest to tytuł filmu poświęconego sylwetce czołowego twórcy malarstwa figuratywnego.

Obecnie postać mało znana w Polsce, zapewne ze względu na rodzaj malarstwa jaki wykonywał, mimo, że był to jeden z najwybitniejszych współczesnych malarzy europejskich. Francis Bacon urodzony w 1909 roku w Dublinie. Irlandzki malarz o bardzo wyrazistych poglądach odnośnie malarstwa, który słynie ze słów o malarstwie mówić się nie da. Słowo bowiem, może jedynie wokół niego krążyć., a mimo to rozwodził się szeroko na temat sztuki.

Wiódł równie interesujące życie, w końcu filmy, w których role odgrywają tacy aktorzy jak Tidla Swinton, Daniel Creig, czy Derek Jacobi nie powstają o byle kim. Film powstały 6 lat po śmierci artysty, czyli w 1998 roku opowiada o romansie z Georgem Dyerem (Daniel Creig), który w 1964 roku włamuje się do pracowni artysty, a gdy ten go zauważa mówi: Rozbieraj się i chodź do łóżka. W filmie fikcja miesza się z rzeczywistością, ukazują przy tym mroczną twórczość Bacona.