Minister modernizuje swój warsztat i odkrył CNC

Ostatnio chciałem sobie zmodernizować nieco warsztat. Dodać parę półek, zwęszyć stół do prostych obróbek ślusarskich itd. Poszedłem więc do pierwszego lepszego marketu żeby zobaczyć na ofertę jaką mają w tym zakresie. Półek rzeczywiście trochę było – wszystkie wykonane z profili aluminiowych, żeby były lekkie – to oczywiste. Nieoczywista natomiast była cena w porównaniu do jakości. Profil aluminiowy czy raczej płaskownik aluminiowy 30x2mm poskręcany z jakimś innym 20×2 i to ma niby tworzyć sztywną i dobrą konstrukcję w cenie kosmicznej – tak mi się wydawało.

Postanowiłem że sprawdzę sobie w jakiejś hurtowni aluminium po ile takie profile alu można kupić. Wpisałem w google płaskowniki aluminiowe i wyskoczyła pierwsza lepsza hurtownia. Zadzwoniłem, oznajmiłem co potrzebuje, w jakich ilościach etc. Okazało się, że po przeliczeniu i porównaniu tego co mi zaproponowali -oczywiście tu mam gotową półkę tylko poskręcać- tutaj muszę sobie powiercić i sam zaplanować, ale kupiłem profile 3x grubsze w kwocie 1/5 tego co w markecie.

Okazało się, że hurtownia ta prowadzi jeszcze usługi CNC więc poprosiłem o podorabianie kilku uchwytów i elementów żeby nie musieć gdzieś szukać dalej. Polecam takie porównania, można sporo zaoszczędzić. Materiały dorobiłem sobie w swiatcnc.pl