Wilki – Światło i mrok

Wczoraj bodajże wyszła płyta już kultowego polskiego zespołu Wilki, nazwana Światło i mrok.Od poprzedniej pod tytułem Obrazki jakby nie było musieliśmy poczekać jakieś 6 lat, w miedzy czasie w 2009 roku wyszedł zapis koncertu MTV Unplugged.

Główny singiel nowej płyty zespołu, na którego czele stoi Robert Gawliński nazywa się Czystego serca, do którego można obejrzeć już teledysk, który ma ukazać widzom czego mogą się na niej spodziewać, w jakiej stylistyce jest utrzymana i jakiej tematyki się trzymie.
Na nim to frontman w pióropuszu przemieszcza się ulicami miasta jak i jego bocznymi ścieżkami, w poszukiwaniu „czystego serca” u ludzi, pouczeniu co do wartości miłości i honoru, która zanika.

Stara się od stosunkować od dzisiejszego zgiełku i i zatracenia moralności, nawołuje do kierowania się sercem, dobrymi intencjami, a ludzie zaczynają do niego dołączać i podążać za nim.

Piosenka jest liryczna, spokojna, nie należy do ckliwych ballad, lecz do lirycznego rocka z przekazem. Teledysk nakręcony małym wkładem, jakby od ręki, co pasuje i wbija się w klimat piosenki.