Zakup konia – Mój pierwszy Koń

Planujesz nabyć swojego pierwszego konia? Musisz w pierwszej kolejności nabyć książkę pod tytułem „Mój pierwszy Koń”. Zbyt dużo na tym świecie jest niedobranych par koń/jeździec. Większość z nas, związanych ze światem końskim praktycznie w każdej stajni wskaże mieszankę złych cech w parze. Problem ten zaczyna się od kupujących konie, którzy nabyli wierzchowca, nie będąc na niego właściwie przygotowanym. Czasami było to chwilowe zauroczenie końmi, które tak błyskawicznie, jak się narodziło, tak błyskawicznie zamarło. Często była to też sytuacja materialna, która przerosła nowych właścicieli. Nie była na tyle solidna, aby rozważać kopytny obowiązek. Czasem chodzi o nieodpowiednie dopasowanie charakterów, z czego rodzą się konflikty. Często również bywa, że klienci nabywają chore konie. Ludzie, którzy wydają tysiące złotych, nie robią podstawowych badań lekarskich. To widać na każdym kroku.

Czasem też nowy posiadacz zakocha się od pierwszego wejrzenia w oglądanym koniu. Cóż z tego, że rumak nie jest dopasowany wzrostem. Co z tego, że koń rusza się, jakby każda kończyna żyła innym, własnym życiem. Co z tego, żerumak jest w „typie ujeżdżeniowym” i potyka się o każdy drąg, gdy potrzebujemy konia do dyscypliny skoków przez przeszkody. Cóż z tego, że rumak temperamentem i charakterem nie odpowiada temu właścicielowi. Przecież posiada takie śliczne skarpetki, latarnię i zapleciony ogonek. A ponadto piękne umaszczenie. Te sytuacje obserwujemy na każdym kroku. Brak jest stajni, jakiej byśmy nie odwiedzili, w której nie znajdziemy takiego konia albo takiego jeźdźca. Dlatego właśnie został napisany ten podręcznik. Żeby uświadamiać przyszłych właścicieli koni, pomagać im w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie konia i zabraniu na siebie półtonowego obowiązku. I do nich kierowana jest niniejszy poradnik. Do osób, które kupują swego pierwszego wierzchowca. Aby przeprowadzić za rękę poprzez wszystkie procedury kupna konia i żeby pokazywać, z czym to się wiąże. Aby pokazać jak to wszystko wygląda.

Przede wszystkim, aby studzić emocje, bo decyzja o zakupie konia ma być chłodna i wykalkulowana. Brzmi brutalnie? Takie właśnie jest. Zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem wszystkie osoby, które chcą świadomie kupić swojego pierwszego konia wierzchowego. Pomożemy przejść przez wszystkie etapy podjęcia świadomej decyzji o zakupie konia wierzchowego i cały proces zakupu.

Przewodnik dla kupujących swojego pierwszego konia wierzchowego pod tytułem „Mój pierwszy Koń” jest do nabycia na stronie http://zakupkonia.pl w formacie papierowym oraz formacie elektronicznym E-book. Zapytaj też o książkę w największych sklepach jeździeckich i księgarniach.