L'Oreal Retinol Serum - jak stosować

L’Oreal Retinol Serum – jak stosować

Stosowanie serum z retinolem L’Oreal to świetny sposób na uzyskanie gładszej, jaśniejszej cery. Ta pochodna witaminy A przyspiesza proces obrotu komórkowego i zwiększa produkcję kolagenu. Może również pomóc wypełnić zmarszczki, ciemne plamy i drobne linie.

Retinol może być nieco wysuszający, dlatego ważne jest, aby znaleźć formułę, która odpowiada potrzebom Twojej skóry. Serum na noc L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Pure Retinol to silna formuła. Jednak dobrze jest zacząć od niskiej dawki retinolu. Możesz budować swoją tolerancję stopniowo, a następnie używać go na noc tak często, jak to możliwe.

Wybierając produkt z retinolem, najlepiej wybrać formułę bezzapachową. Zapach może nie mieć żadnych praktycznych korzyści, ale może podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli Twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się lub przesuszania, wypróbuj formułę bez alkoholu. Alkohol jest lotnym nośnikiem. Może on jednak pomóc zniwelować wysuszające działanie składników nawilżających i sprawić, że formuła będzie rzadsza.

Podczas pierwszego tygodnia stosowania serum z retinolem, prawdopodobnie doświadczysz lekkiego zaczerwienienia. W przeciwieństwie do początkowej suchości, efekt ten szybko się zmniejsza. Do trzeciego tygodnia powinnaś być w stanie używać retinolu na noc tak często, jak byś chciała.

Wieczorem użyj na twarz ilości retinolu wielkości ziarnka grochu. Najlepiej, jeśli nałożysz go bezpośrednio po oczyszczeniu. Po jego wchłonięciu, możesz zastosować krem nawilżający. Pamiętaj, aby po użyciu serum z retinolem zastosować filtr przeciwsłoneczny lub SPF. Zapobiegnie to powstawaniu dalszych podrażnień i sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo.

Retinol przyspiesza naturalny proces złuszczania skóry i może pomóc zminimalizować drobne linie i zmarszczki. Najlepiej jednak unikać stosowania go w ciągu dnia. Z tego powodu, bezpośrednio po zastosowaniu retinolu należy zastosować filtr SPF o szerokim spektrum działania.

Ponieważ retinol jest bardzo niestabilną cząsteczką, traci swoją skuteczność za każdym razem, gdy jest wystawiony na działanie powietrza. Aby pomóc zachować jego moc, serum z retinolem L’Oreal Paris zawiera środek konserwujący o nazwie Benzyl Alcohol. Benzyl Alcohol przedłuża również okres przydatności serum do użycia.

Produkty L’Oreal retinol są dostępne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Są to produkty od pielęgnacji włosów po pielęgnację skóry oraz od makijażu po pielęgnację osobistą. Wiele z nich zawiera trzy rodzaje olejków, które pomagają zrównoważyć wszelkie potencjalne skutki uboczne.

Chociaż retinol jest popularnym składnikiem, może być nieco szorstki dla Twojej skóry, więc warto zacząć powoli. Przez pierwsze dwa tygodnie stosuj go co drugą noc, a następnie powoli zacznij używać go co noc. Gdy Twoja skóra przyzwyczai się do niego, zauważysz mniej oznak starzenia.

Aby uzyskać skuteczne rozwiązanie przeciwstarzeniowe, musisz poszukać preparatu, który został przetestowany przez dermatologów. Oznacza to, że producent przetestował produkt na osobach o różnych typach skóry i że jest to formuła bez parabenów.

Jeśli nie jesteś fanką zapachowego serum z retinolem, pokochasz nowe, czyste serum z retinolem firmy L’Oreal. Ta szybko wchłaniająca się formuła nie zawiera oleju mineralnego, parabenów ani silikonu i sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów skóry.

Stosowanie serum z retinolem L’Oreal to świetny sposób na uzyskanie gładszej, jaśniejszej cery. Ta pochodna witaminy A przyspiesza proces obrotu komórkowego i zwiększa produkcję kolagenu. Może również pomóc wypełnić zmarszczki, ciemne plamy i drobne linie. Retinol może być nieco wysuszający, dlatego ważne jest, aby znaleźć formułę, która odpowiada potrzebom Twojej skóry. Serum na noc L’Oreal…

Stosowanie serum z retinolem L’Oreal to świetny sposób na uzyskanie gładszej, jaśniejszej cery. Ta pochodna witaminy A przyspiesza proces obrotu komórkowego i zwiększa produkcję kolagenu. Może również pomóc wypełnić zmarszczki, ciemne plamy i drobne linie. Retinol może być nieco wysuszający, dlatego ważne jest, aby znaleźć formułę, która odpowiada potrzebom Twojej skóry. Serum na noc L’Oreal…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *