Rumianek pod oczy - jak stosować herbatę

Rumianek pod oczy – jak stosować herbatę

Gdy cierpisz z powodu czerwonych, podpuchniętych oczu, torebki herbaty rumiankowej mogą być dla Ciebie świetnym lekarstwem. Herbata ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w ukojeniu zapalnego obszaru. Jest to również dobre naturalne rozwiązanie dla suchych oczu.

Oprócz tego, że herbatę rumiankową można stosować na powieki, aby złagodzić opuchliznę i podrażnienie, może być ona również korzystna dla innych części twarzy. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oka jest najcieńszą częścią ciała i jest podatna na przedwczesne starzenie się. Dlatego stosowanie herbaty na ten obszar może pomóc w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się.

Torebki herbaty można stosować jako zimny kompres lub ciepły kompres. Jeśli zdecydujesz się na użycie ciepłego kompresu, upewnij się, że pozwoli on usiąść na oczach przez 15-30 minut. Możesz również umieścić torebki w lodówce, aby schłodzić je przez 10-20 minut. Nigdy jednak nie należy używać gorących torebek, ponieważ może to podrażnić skórę.

Rumianek jest tradycyjnie stosowany w leczeniu zapalenia spojówek. Ponadto, jest również skuteczny w zapobieganiu łupieżowi. Zanim jednak zaczniesz stosować herbatę, musisz najpierw przetestować ją na małym skrawku skóry, aby sprawdzić, czy nie powoduje ona żadnych problemów. Niektóre osoby mają alergię na rumianek, więc nie należy go stosować, jeśli jest się uczulonym.

Zanim zastosujesz herbatę, powinieneś upewnić się, że dokładnie umyłeś ręce. To dlatego, że torebka z herbatą może uwolnić olej z gruczołów w twoich oczach. Używanie czystego kubka i świeżych wacików to kolejny ważny krok.

Kiedy zdecydujesz się na użycie torebki z herbatą rumiankową, powinnaś uważać, aby nie pocierać jej o powieki. W przeciwnym razie związek rumianku może zostać wchłonięty przez oczy i może wywołać reakcję alergiczną.

Chociaż rumianek jest stosowany od wieków jako środek ziołowy, nie ma jeszcze dowodów na to, że jest on tak samo skuteczny w przypadku oczu, jak jego spożycie doustne. Dlatego zaleca się, aby przed wypróbowaniem tego środka porozmawiać z lekarzem.

Istnieje kilka rodzajów herbat ziołowych, które mogą być stosowane w leczeniu schorzeń oczu. Należą do nich rumianek, zielona herbata, czarna herbata, herbata miętowa i rooibos. Kilka z tych herbat zawiera flawonoidy, które mają działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Rumianek zawiera alfa-bisabolol, substancję chemiczną, która może przyspieszyć proces gojenia się stanów zapalnych pod oczami. Dzieje się tak, ponieważ garbniki zawarte w herbacie mają właściwości przeciwbólowe i antybakteryjne. Ponadto działanie przeciwzapalne może pomóc w zmniejszeniu obrzęku, siniaków i krwawienia wewnętrznego.

Możesz również użyć herbaty lawendowej do ukojenia oczu. Aby to zrobić, będziesz musiał namoczyć torebkę herbaty w wodzie przez kilka minut. Gdy woda ostygnie, możesz nałożyć torebkę na oczy. Po namoczeniu herbaty, wyciśnij torebkę, aby odsączyć herbatę. Dla dodatkowej ulgi chłodzącej, możesz również użyć plasterków ogórka.

Jeśli chcesz zmniejszyć wygląd ciemnych kręgów, możesz użyć herbaty z rumianku i lawendy. Rumianek zawiera substancje, które mogą zmniejszyć zaczerwienienie skóry, natomiast lawenda ma właściwości przeciwzapalne. Alternatywnie, możesz również użyć torebek z herbatą zawierających rooibos lub czarną herbatę.

Gdy cierpisz z powodu czerwonych, podpuchniętych oczu, torebki herbaty rumiankowej mogą być dla Ciebie świetnym lekarstwem. Herbata ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w ukojeniu zapalnego obszaru. Jest to również dobre naturalne rozwiązanie dla suchych oczu. Oprócz tego, że herbatę rumiankową można stosować na powieki, aby złagodzić opuchliznę i podrażnienie, może być ona również korzystna…

Gdy cierpisz z powodu czerwonych, podpuchniętych oczu, torebki herbaty rumiankowej mogą być dla Ciebie świetnym lekarstwem. Herbata ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w ukojeniu zapalnego obszaru. Jest to również dobre naturalne rozwiązanie dla suchych oczu. Oprócz tego, że herbatę rumiankową można stosować na powieki, aby złagodzić opuchliznę i podrażnienie, może być ona również korzystna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *